Loading…

Kosovës i shtohen edhe tri parti të reja: Aplikojnë në KQZ për regjistrim

  • 07/08/2019 | 15:34

Kosovës i shtohen edhe tri parti të reja: Aplikojnë në KQZ për regjistrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka thirrur për nesër mbledhjen e radhës. Në njoftimin e dërguar për media janë bërë të ditur edhe pikat e rendit, shkruan Gazeta Metro.

Ndër to është edhe rekomandim për rishqyrtim lidhur me regjistrimin e tri subjekteve të reja politike.

“Partia Balliste”, “Partia Euroatlantike e Kosovës” dhe “Partia Demokratike e Diasporës”.

Ky është njoftimi i plotë i KQZ-së:

Ju njoftoj se të enjten, 8 gusht, ora 10:00, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës.

–          Rekomandim për rishqyrtim lidhur me Regjistrimin e Iniciativës Politike “Partia Balliste”;

–          Rekomandim për Regjistrimin e Iniciativës Politike “Partia Euroatlantike e Kosovës”; dhe

–          Rekomandim për Regjistrimin e Iniciativës Politike “Partia Demokratike e Diasporës”.

Raport i Këshillave të KQZ-së;

·         Këshilli për Çështje Ligjore:

–          Njoftim lidhur me rastet për Prokurorinë e Shtetit për Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvendin e Kosovës 2017./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë