Loading…

Kosovës i duhet një qeveri që kujdeset për të varfërit

  • 04/01/2017 | 19:17

Kosovës i duhet një qeveri që kujdeset për të varfërit

Kosovës i duhet një qeveri që kujdeset për të varfërit e të papunët, e jo një qeveri që deputetëve ua rritë meditjet. Kështu ka thënë sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj.


Ai ka reaguar pas lajmit se deputetëve të Kuvendit të Kosovës do t’u rritet mëditja për dyfish. Qeverinë aktuale ai e ka quajtur si qeveri të pakicës së pasur.

“Qeveria Mustafa – Veseli është qeveri e pakicës së pasur, që deputetëve ua rritë meditjet kurse veteranëve ua zvogëlon pensionet. Por, Kosovës i duhet qeveri që kujdeset për të varfërit e të papunët”, ka thënë Molliqaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë