Loading…

Kosovari i dënuar me 10 vjet burg, ekstradohet në Norvegji

  • 22/08/2018 | 21:46

Kosovari i dënuar me 10 vjet burg, ekstradohet në Norvegji

Një shtetas nga Kosova ka marrë një dënim nga gjykata në Norvegji me 10 vjet burg për vepra penale që lidhen me drogën. Ai u arrestua në Morinë dhe u ekstradua drejt shtetit norvegjez, ku do të vuajë dënimin atje.

“U ekstradua në Norvegji, shtetasi në kërkim ndërkombëtar I.T., vjeç 49, banues në Kosovë, pasi autoritetet Gjyqësore Norvegjeze, e kanë dënuar me 10 vjet burg, për vepra penale në fushën e narkotikëve. Neni 162 i Kodit Penal Norvegjez”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë