Loading…

Kosovarët të zhytur në kredi

  • 11/08/2018 | 22:34

Kosovarët të zhytur në kredi

Banka Qëndrore e Kosovës thotë se kemi një rritje të kredive.


Banka Qëndrore ka thënë se ka rritje të kredive të marra nga qytetarët dhe bizneset, transmeton gazetametro.net

Nga të dhëna e publikuara mësohet se kemi rritje të kredive në 2 miliardë e 661 milionë eurove.

Bizneset kanë sasinë më të madhe të kredive me 1 miliard e 697 milionë eurove.

Ndërsa, ekonomitë familjare kanë marrë kredi nga bankat 958 milionë euro, transmeton gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë