Loading…

Kosovarët s’po i respektojnë rregullat: Për 9 muaj mbi 5 mijë drejtues mbeten pa patentë shoferë

  • 14/10/2019 | 17:38

Kosovarët s’po i respektojnë rregullat: Për 9 muaj mbi 5 mijë drejtues mbeten pa patentë shoferë

Brenda 9 muajve, Policia e Kosovës ua ka ndaluar drejtimin e automjetit mbi 5000 shoferëve në vend, transmeton Gazeta Metro.


Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve.

Gjatë periudhës kohore Janar-Shtator 2019, 5,573 shoferëve iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

Ndërsa, 12,285 shoferëve iu kanë vendosur pikë negative.

Policia apelon që të respektohen rregullat në trafikun rrugor, në të kundërtën drejtuesit mund të mbeten pa patentë shoferë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë