Loading…

Kosovarët duan t’i dalin në mbrojtje Ukrainës: Interesohen se si mund të shkojnë atje

  • 04/02/2022 | 22:25

Kosovarët duan t’i dalin në mbrojtje Ukrainës: Interesohen se si mund të shkojnë atje

Kosovarët siç duket e kanë marrë shumë afër zemrës situatën mes Ukrainës dhe Rusisë.


Disa edhe janë interesuar se si mund të shkojnë në Ukrainë për t’i dalë në mbrojtje këtij shteti.

Këtë e ka konfirmuar ambasadori i këtij shteti në Shqipëri, Volodymyr Shkurov.

“Jemi të vetëdijshëm për mbështetjen e shprehur nga zyrtarët e Kosovës. Përveç kësaj, na drejtohen edhe qytetaret e Kosovës, me propozime dhe pyetje si shkohet në Ukraine, për të marrë pjesë në mbrojtën e Ukrainës. Të gjitha këto propozime dhe thirrje në e transmetojmë ministrisë sonë. Ukraina është ende në fazën e studimit të çështjes së njohjes së Kosovës”, u shpreh ai për Euronews Albania.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë