Loading…

Kosovarët deponojnë 87 ankesa për shkelje të privatësisë (Video)

  • 04/02/2017 | 20:23

Kosovarët deponojnë 87 ankesa për shkelje të privatësisë (Video)

87 ankesa për shkelje të privatësisë janë raportuar në Gjykata e Kosovës vetëm në muajin janar të 2017.


Shumica prej tyre lidhen me të dhënat biometrike. Në vitin që lamë pas ankesa të këtij lloji kanë kaluar shifrën 100, transmeton Tribuna Channel.

Sipas ligjit për mbrojtjen e të dhënave, të dhënat biometrike ndalohen të përdoren në sektorin privat e publik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë