Loading…

Kosova U-19 shpallet kampione e turneut ‘Roma Caput Mundi’

  • 20/05/2022 | 15:07

Kosova U-19 shpallet kampione e turneut ‘Roma Caput Mundi’

Kombëtarja e Kosovës U-19 është shpallur fituese e turneut ‘Roma Caput Mundi’ pasi që mposhti në finale Lazion U-19 me rezultat 2-1, transmeton Gazeta Metro.


Të parët që kaluan në epërsi ishin futbollistët e skuadrës italiane, në fillim të ndeshjes me golin e shënuar nga Bersaglia, por më pas Dardanët përmbysën rezultatin.

Golat e fitores për Kosovën i realizuan Riad Jashari nga penalltia në minutën e 15’të dhe Etnik Brruti në pjesën e dytë.

Kujtojmë kjo është edhe hera e dytë radhazi që Dardanët arrijnë të shpallen kampion të këtij turneu. Kosova e kishte fituar këtë turne edhe në vitin 2020, derisa në vitin 2021 ai nuk është mbajtur për shkak të pandemisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë