Loading…

Kosova të mos ngutet me aplikimin në OBT, humb buxhet

  • 18/06/2017 | 21:56

Kosova të mos ngutet me aplikimin në OBT, humb buxhet

Kosova do të ndërmarrë hapin e parë për tu anëtarësuar në Organizatën Botërore të Tregtisë.


Plani është që Kosova të aplikojë si anëtar vëzhgues, për shkak të problemeve politike, pasi kjo organizatë është pjesë e OKB-së.

Ekspertë të ekonomisë kërkojnë nga institucionet që të mos ndërmarrin veprime të ngutshme, kurse shoqëria civile pret që buxheti të ketë humbje me këtë anëtarësim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë