Loading…

Kosova shtet sovran falë sakrificës së dëshmorëve

  • 28/03/2018 | 15:45

Kosova shtet sovran falë sakrificës së dëshmorëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë i pranishëm sot në Izbicë, ku u përkujtuan viktimat e masakrës së forcave serbe ndaj civilëve shqiptarë në këtë fshat.


Kryetari Veseli shkruan në Facebook se Kosova është shtet sovran falë sakrificës së dëshmorëve dhe martirëve të saj, dhe askush nuk do të lejohet që ta cënojë lirinë, shtetin dhe të ardhmen e fëmijëve të Kosovës.

Ky është postimi i Veselit në Facebook:

Sot jemi shtet sovran, falë sakrificës së dëshmorëve e martirëve tanë. Askënd kurrë nuk do ta cenojmë, por as kurrë nuk do ta lejojmë askënd ta cenojë lirinë tonë, shtetin tonë, të ardhmen e fëmijëve të Izbicës dhe gjithë Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë