Loading…

Kosova pushon nga vaksinimi të dielave, Shqipëria po i afrohet milionit të parë të të vaksinuarve

  • 24/05/2021 | 10:40

Kosova pushon nga vaksinimi të dielave, Shqipëria po i afrohet milionit të parë të të vaksinuarve

Shqipëria ka vaksinuar saktësisht 716,616 qytetarë të saj, sipas ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ndërsa Kosova deri më tani hiç më shumë sesa 3 për qind të popullsisë, derisa po i del kohë të pushojnë të dieleve, shkruan Gazeta Metro.


Nga 716 mijë e 616 të vaksinuar, 243 mijë e 776 qytetarë tashmë kanë marrë edhe dozën e dytë të vaksinës.

“Vijon pa u ndalur vaksinimi në çdo cep të vendit, për të mbërritur në 1 milion vaksinime brenda qershori”, ka shkruar Manastirliu në llogarinë e saj në Facebook.

Kosova gjithashtu ende nuk e ka blerë asnjë vaksinë përveç donacioneve të ardhura nga programi COVAX dhe Bashkimi Evropian. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë