Loading…

Kosova prezantohej pa fusnotë, Serbia e Spanja braktisin mbledhjen në Vjenë

  • 11/10/2018 | 22:29

Kosova prezantohej pa fusnotë, Serbia e Spanja braktisin mbledhjen në Vjenë

Sipas kumtesës së Kuvendit të Serbisë, për shkak të njëjtë konferencën e ka braktisur edhe delegacioni i Parlamentit të Spanjës


Një delegacion i Këshillit për punë të jashtme i Kuvendit të Serbisë e ka braktisur sot Konferencën ndërparlamentare mbi politikën e jashtme dhe të sigurisë së përbashkët të BE-së, e cila po mbahet në Vjenë, për shkak të prezantimit të Kosovës me flamur dhe emrin pa fusnote.

Mediet serbe njoftojnë se, sipas kumtesës së Kuvendit të Serbisë, për shkak të njëjtë konferencën e ka braktisur edhe delegacioni i Parlamentit të Spanjës, sepse Parlamenti i Austrisë, si organizator i tubimit “nuk ka dashur” të respektojë kërkesën e dy delegacioneve që përfaqësuesit e “organeve të përkohshme të Prishtinës” të prezantohen “në harmoni me Marrëveshjen mbi përfaqësimin regjional”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë