Loading…

Kosova përherë mirënjohëse ndaj SHBA’së

  • 24/11/2016 | 12:36

Kosova përherë mirënjohëse ndaj SHBA’së

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Falënderimeve në SHBA, ka uruar popullin amerikan, duke thënë  se populli i Kosovës mbetet mirënjohës ndaj këtij vendi për kontributin ndaj Kosovës.

“Me rastin e Ditës së Falënderimeve, festë tradicionale amerikane, i uroj popullit amerikan paqe, begati dhe shumë gëzime në familjet e tyre”, ka thënë Haradinaj.

Populli i Kosovës u është përherë mirënjohës qeverisë dhe popullit të SHBA-ve, për ndihmën dhe mbështetjen në realizimin e aspiratës historike për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka thënë Haradinaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë