Loading…

Kosova pak ditë pas çlirimit (Foto)

  • 17/02/2017 | 17:08

Kosova pak ditë pas çlirimit (Foto)

Kosova feston sot 9-vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit të ri.


Ceremonitë zyrtare që nisën para tre ditësh, kulmojnë sot me homazhe në varret e komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, si dhe presidentit historik, Ibrahim Rugova.

Të dy këto, personalitete me kontributin më të madh në rrugën e Kosovës drejt të qenit shtet, do të nderohen nga krerët më të lartë të institucioneve kosovare.

Por në agjendën tri ditore mungon parakalimi tradicional i Forcës së Sigurisë së Kosovës, shkruajnë mediat shqiptare.

Ndërsa seanca solemne e kuvendit u zhvillua dje, po ashtu edhe pritja shtetërore me pjesëmarrjen edhe të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Ndërkohë këto foto tregojnë se si ishte Kosova vetëm pak ditë pas çlirimit.

Fotot janë bërë nga A. Abbas në korrik të vitit 1999.

auto_f171487346860

auto_f1-41487346827

auto_f3-41487346831

auto_f4-21487346833

auto_f11-11487346847

auto_f71487346839

auto_f91487346843

auto_f131487346851

auto_f151487346855

auto_f161487346858

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë