Loading…

Kosova nuk lejoi vizitën e nesërme të Nikolicit

  • Nga

  • 05/01/2017 | 17:13

Kosova nuk lejoi vizitën e nesërme të Nikolicit

Qeveria e Kosovës nuk i ka lejuar presidentit serb Tomislav Nikoliq që nesër me rastin e Krishtlindjes ortodokse të vizitojë Kosovën.


Ministria e Punëve të Jashtme në koordinim me Kryeministrinë, pas zhvillimeve të fundit me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë nga një fletëarrest i lëshuar nga Serbia, nuk i ka lejuar Nikolicit vizitën që ai e kishte paralajmëruar për nesër në Kosovë.

Këtë për gazetametro.net e kanë konfirmuar edhe në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

“Paradite i është ndaluar hyrja në Kosovë stafit të presidentit serb. Ndërsa në ora 14:00 MPJ ka marrë vendim që t’i ndalohet hyrja edhe vet presidentit Nikolic”, kanë thënë në MPJ për gazetametro.net.

Anulimin e vizitës e kanë raportuar edhe vet mediat serbe. /gazetametro.net

enver-hoxhaj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë