Loading…

Kosova mund të marrë praktikat e Gjermanisë në Bujqësi

  • 17/11/2016 | 13:53

Kosova mund të marrë praktikat e Gjermanisë në Bujqësi

Ashtu siç edhe ishte paraparë Ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi e ka pritur ministrin e Bujqësisë dhe Ushqimit të Gjermanisë, Christian Schmidt. Ata kanë folur për bashkëpunimet e tanishme por edhe shtimin e tyre në të ardhmen.

Krasniqi dhe Schmidt, në një konferencë për media të mbajtur pas takimit thanë se së bashku kanë diskutuar rreth trajnimit të të rinjve nga Kosova në fushën e Bujqësisë, të cilët do të mund të marrin praktikat e Gjermanisë.

Ndërsa ministri gjerman Christian Schmidt, tha  është mirë që vendi ynë e ka nënshkruar MSA-në, mirëpo sipas tij, ka ende punë për të bërë në këtë drejtim.

Ministrat thanë se në të ardhmen do të bashkëpunojnë edhe në fushën e turizmit rural. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë