Loading…
Kosova mëson kundërshtarët e kualifikimeve të Evropianit 2021
  • 21/02/2019 | 14:18

Kosova mëson kundërshtarët e kualifikimeve të Evropianit 2021

Përfaqësuesja e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për Kampionatin Evropian 2021, pas shortit të hedhur sot në Nyon të Zvicrës.


Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave në futboll i ka mësuar sot emrat e kundërshtarëve të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Vashat kosovare kanë përfunduar në Grupin A, i cili është mjaft i fuqishëm, së bashku me Holandën, Rusinë, Slloveninë, Turqinë dhe Estoninë.

Pa dyshim, ndeshja me Rusinë do të jetë e veçantë pasi nuk dihet nëse shteti rus do ta pranojë kontingjentin kosovar të futet në territorin e tij.

Kurse, Kombëtarja shqiptare ka përfunduar në Grupin E së bashku me Skocinë, Finlandën, Portugalinë dhe Qipron.

Futbollistja Kosovare Asllani, e cila e përfaqëson Suedinë, e dëshironte Kosovën në grup, por në fund fati deshi që këto dy përfaqësuese të përfundonin në grupe të ndryshme.

Kualifikimet për kompeticionin që do të mbahet në Angli do të fillojnë më 26 gusht, ndërsa do të përfundojnë më 27 tetor 2020.

Kurse, ky eveniment prestigjioz do të mbahet në korrik të vitit 2021 në Angli. /Gazeta Express/

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë