Loading…

Kosova me çmim për gjyshin e Rita Orës |VIDEO

  • 27/08/2018 | 21:00

Kosova me çmim për gjyshin e Rita Orës |VIDEO

Ministria e Kulturës, Rinisë e Sportit nderoi Besim Sahatçiun me Çmimin Kombëtar për veprimtari jetësore “Bekim Fehmiu” (Post-mortum).


Këtij çmimi iu gëzua fort bashkëshortja e tij Besa Sahatçiu.

Ndërsa Çmimi Vjetor për Kinematografi, me vendim unanim të Jurisë Profesionale i është ndarë regjisorës Blerta Zeqiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë