Loading…

Kosova mban fshehtë licencën për Telekomin e Serbisë

  • 22/12/2016 | 08:04

Kosova mban fshehtë licencën për Telekomin e Serbisë

Prishtina zyrtare ka vendosur ta mbajë fshehtë licencën, me të cilën e ka pajisur Telekomin e Serbisë për të operuar në Kosovë me dhjetë aktivitete të ndryshme, shkruan sot Koha Ditore.

Autoritetet nuk kanë dhënë asnjë detaj përkitazi me autorizimet telefonike që i kanë ofruar kësaj kompanie.

Autorizimet nga Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) i janë dhënë operatorit serb, më 15 dhjetor, ditën kur Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit (ITU) ia ka ndarë Kosovës kodin +383. Atë ditë, gazeta ka kërkuar nga ARKEP-i informacione në lidhje me përmbajtjen e licencës dhe me kohën kur ishte aplikuar dhe kur i është dhënë kjo licencë operatorit serb. Po kështu, edhe për shkallën e përmbushjes së kushteve për këtë licencë dhe për autoritetet që e kishin vlerësuar aplikacionin. Prej atëherë, pyetjet nuk kanë marrë përgjigje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë