Loading…

Kosova fiton medaljen e artë, Laura Fazliu mposht spanjollen në finale

  • 30/06/2022 | 17:27

Kosova fiton medaljen e artë, Laura Fazliu mposht spanjollen në finale

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu, ka mposhtur në finale garuesen nga Spanja, Perez Carabana, në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algerisë, transmeton Gazeta Metro.


Fazliu në kategorinë e 63 kilogramëve ka triumfuar në një finale të jashtëzakonshme kundër Perez Carabana, me ç’rast edhe ka siguruar medaljen e artë të dytë për Kosovën në këto Lojëra Mesdhetare.

Ajo më herët në gjysmëfinale kishte mposhtur algjerianen, Amina Belkadi.

Vlen të theksohet se pas pak edhe xhudisti kosovar, Akil Gjakova, do të përballet për medaljen e bronztë kundër italianit, Manuel Lombardo, në kategorinë e 73 kilogramëve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë