Loading…

Kosova fiton edhe medaljen e bronztë, Akil Gjakova triumfon ndaj italianit

  • 30/06/2022 | 17:43

Kosova fiton edhe medaljen e bronztë, Akil Gjakova triumfon ndaj italianit

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka triumfuar në duelin e tij për medaljen e bronztë kundër garuesit nga Italia, Manuel Lombardo, transmeton Gazeta Metro.


Në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë Akil Gjakova ka siguruar medaljen e bronztë pasi mposhti italianin, Manuel Lombardo në kategorinë e 73 kilogramëve.

Gjakova më herët ishte mposhtur algjeriani, Redouane Messaud, nga i cili u mund me shënim të artë.

Kujtojmë që më herët ishte Laura Fazliu e cila në finale mposhti garuesen nga Spanja, Perez Carabana, me ç’rast siguroi edhe medaljen e artë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë