Loading…

Kosova është e pandashme, muri do të hiqet (Video)

  • 23/12/2016 | 11:46

Kosova është e pandashme, muri do të hiqet (Video)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim për këtë fundvit.


Presidenti foli edhe për murin në veri të Mitrovicës, për të cilin tha se nuk do të negociohet, e as shkurtohet. Por, sipas tij muri do të hiqet.

“Kosova është një, e pandashme dhe nuk do të ketë barrikada e as mure por veq ura që do të na bashkojnë. Muri nuk do të shkurtohet, e as do të negociohet me askë. Do të hiqet nga baza dhe nuk do të ekzistojë fare”, tha Thaçi para deputetëve.

Në këtë seancë janë duke munguar deputetët e listës Srpska dhe ata të opozitës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë