Loading…

Kosova e di më së miri rëndësinë e të drejtave të njeriu

  • 10/12/2016 | 17:06

Kosova e di më së miri rëndësinë e të drejtave të njeriu

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, për ndër të Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, ka thënë se Kosova e di më së miri rëndësinë e respektimit të të drejtave të njeriut, të cilat na janë privuar me dekada.

“Kosova e di më së miri rëndësinë e respektimit të të drejtave të njeriut, të cilat na janë privuar me dekada. Për ta konsoliduar demokracinë qytetare, duhet të vazhdojmë të punojmë me përkushtim në mbrojtjen e të drejtave të të gjithë qytetarëve tanë”, ka shkruar Veseli në Facebook.

“Për ta konsoliduar demokracinë qytetare, duhet të vazhdojmë të punojmë me përkushtim në mbrojtjen e të drejtave të të gjithë qytetarëve tanë. Në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, përsërisim JO-në për çfarëdo forme të diskriminimit në vendin tonë, ka shtuar Veseli./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]t
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë