Loading…

Kosova dhe Shqipëria me memorandum të shpërbashkohet në luftën kundre korrupsionit

  • 01/06/2021 | 16:01

Kosova dhe Shqipëria me memorandum të shpërbashkohet në luftën kundre korrupsionit

Republika e Kosovës dhe e Shqipërisë dhe nesër do të nënshkruajnë një memorandum të bashkëpunimit në luftën kundër korrupsionit


Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Kreu i Prokurorisë së Posaçme të Republikës së Shqipërisë (SPAK), Arben Kraja, do të nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi për bashkëpunim në luftimin e krimit të organizuar, korrupsionit, pastrimit të parave, terrorizmit dhe veprave tjera penale.

Sipas njoftimit të Prokurorisë së shtetit, ceremonia e nënshkrimit të këtij memorandumi do të mbahet në ora 10:30, në objektin e Prokurorit të Shtetit, duke respektuar masat për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë