Loading…

‘Kosova dhe Serbia të mos e akuzojnë njëra-tjetrën’

  • 30/01/2017 | 10:29

‘Kosova dhe Serbia të mos e akuzojnë njëra-tjetrën’

Raportuesi për Serbinë dhe kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian , David McAllister i bëri thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të mos mbështeten në “lojën” e akuzave të ndërsjella.

Poashtu ai tha që dy palët dhet të përmbahen nga çdo veprim që do të rrezikonte përparimin e arritur deri më tani në bisedimet e Brukselit.

“Ne të gjithë e kemi përcjellë se çfarë ka ndodhur në javët e fundit dhe mendoj se kjo pikë e zhvillimit të situatës tregon nevojën për angazhim më të fuqishëm të të dyja palëve”, tha McAllister gjatë një interviste për gazetën serbe “Danas”. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë