Loading…

Kosova dhe Malta shtete të vogla, me peshë të madhe (Foto)

  • 05/12/2016 | 19:14

Kosova dhe Malta shtete të vogla, me peshë të madhe (Foto)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi që po zhvillon një vizitë zyrtare në Maltë, ka thënë se të dy vendet janë shtete të vogla por përfaqësojnë vlera të mëdha.

“Në pritjen shtetërore që patëm sot në Maltë me liderët e tërë spektrit politik maltez, u pajtuam që ndonëse jemi shtete të vogla, vlerat për të cilat angazhohemi ne – paqja, dialogu, bashkëpunimi, integrimi – janë të mëdha. Jemi aleatë në promovimin e këtyre vlerave në Evropë. Jam shumë i nderuar me mikpritjen malteze”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /gazetametro.net

1

2

3

4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë