Loading…

Kosova dhe Kroacia zotohen për vazhdim të bashkëpunimit ekonomik

  • 03/10/2017 | 16:56

Kosova dhe Kroacia zotohen për vazhdim të bashkëpunimit ekonomik

Kosova dhe Kroacia do të vazhdojnë bashkëpunimin dhe marrëdhëniet e mira në fushën e Tregtisë dhe Industrisë.


Kështu është thënë në takimin njoftues që ka pasur sot ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani me ambasadoren e Kroacisë, Marija Kapinatoviq.

MTI dhe Ambasada kroate në Prishtinë janë shprehur të gatshëm që shumë shpejt të organizojnë një konference në të cilën do të thellohet bashkëpunimi në mes të Kosovës dhe Kroacisë dhe në të cilën investitorët kroat do të marrin informacionet e duhura.

Kjo është bërë me dije nëpërmjet një komunikatë të lëshuar nga Divizioni për Komunikim Publik i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë. Po ashtu sipas komunikatës ministri Hasani e ka njoftuar ambasadoren lidhur me aktivitetet e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë si dhe me prioritetet e kësaj ministrie.

Ndërsa, ambasadorja Kapitanoviq, e ka falënderuar ministrin Hasani, për pritjen dhe informimin e objektivave të MTI-së për këtë mandat qeverisës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë