Loading…

Kosnett: Amerika mbështet një shumëllojshmëri të strategjisë së energjisë për Kosovën

  • 11/04/2019 | 18:35

Kosnett: Amerika mbështet një shumëllojshmëri të strategjisë së energjisë për Kosovën

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett,sot ka vizituar KEK-un dhe minierën, prej ku ka thënë se siguria e energjisë dhe infrastruktura moderne, janë jetike për të siguruar prosperitet, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në rrjetin Social Twitter, Kosnett ka thënë se Amerika mbështet shumëllojshmërinë e strategjisë së energjisë për Kosovën.

“Alisoni edhe unë bëmë një vizitë në korporatën energjetike KEK dhe në minierë sot. Amerika mbështet një shumëllojshmëri të strategjisë së energjisë për Kosovën, duke përfshirë thëngjillin dhe burimet e ri-përpunueshme”, ka shkruar ai.

Kosnett ka shtuar se siguria e energjisë dhe infrastruktua janë shumë të rëndësishme për Kosovën.

“Siguria e energjisë dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet,” ka përfunduar ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë