Loading…

Koronavirusi në Britani, parashikimet janë të këqija

  • 27/09/2020 | 09:07

Koronavirusi në Britani, parashikimet janë të këqija

Rritja e shifrave të të infektuarve në ditët e fundit ka bërë ekspertët të mendojë për një përkeqësim të mundshëm të situatës së koronavirusit në shumë vende të botës, duke parasysh se ai mund të ndërthuret dhe me gripin sezonal.


Eksperti i Shëndetësisë në qeverinë britanike, Graham Medley shprehet se shumë shpejt Britania e Madhe do të kthehet në shifrat e më shumë se 100 viktimave në ditë nga virusi vdekjeprurës.

“Mënyra se si virusi po transmetohet është ndryshe, por do të jetë e pashmangshme rritja e viktimave. Masat aktuale nuk do të ndalojë vdekjen e më shumë se 100 personave në ditë, por do të evitojnë që shifrat të ngrihen më tej”, u shpreh eksperti i sëmundjeve britanike, Medle

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë