Loading…

Koronavirusi arrin edhe në shkollën “Ismail Qemali” në Prishtinë, nxënësit e një klase hyjnë në Izolim

  • 05/10/2020 | 11:29

Koronavirusi arrin edhe në shkollën “Ismail Qemali” në Prishtinë, nxënësit e një klase hyjnë në Izolim

Shkolla fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë ka bërë të ditur se pas konfirmimit të një rasti me COVID -19, sot më 5 tetor 2020, nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik është bërë testimi i komplet klasës bashkë me mësimdhënësit.


Në njoftim thuhet se klasa është dërguar në shtëpi në izolim deri në daljen e rezultateve nga IKSHPK-ja.

Gjithashtu është bërë edhe dezinfektimi i hapësirave brenda shkollës.

“Me shpresën që do të marrim rezultate negativ për të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit. Ne ju urojmë një javë të mbarë dhe shumë shëndet për të gjithë”, thuhet në njoftim.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=790144561813629&id=164456471049111

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë