Loading…

Kontrata kriminale mes PTK’së dhe Z Mobile lidhet me klanin Pronto

  • 22/12/2016 | 11:53

Kontrata kriminale mes PTK’së dhe Z Mobile lidhet me klanin Pronto

 Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje Visar Ymeri, në seancën e sotme të kuvendit ka folur për kontratën e nënshkruar në mes PTK’së dhe kompanisë Z mobile, duke e cilësuar atë kriminale.


Ymeri kërkuar hetime lidhur me këtë çështje duke thënë se licencimi i paligjshëm i telefonisë së Serbisë në Kosovë dhe zhvatja e PTK’së është i lidhur me klanin pronto.

“Historia e kontratës kriminale mes PTK-së dhe Z mobile, teksa çdo kush me mendje normale do të priste shkëputjen e kësaj kontrate, ndodh e kundërta. Kjo kompani me eksponentë të pushtetit, duhet të hetohet, që përfundoi me një fitim me klanin pronto përfaqësuar nga kompania Devolli’, tha Ymeri./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë