Loading…

Konkurs për 141 praktikantë në Prokurorinë e Shtetit

  • 06/02/2017 | 19:54

Konkurs për 141 praktikantë në Prokurorinë e Shtetit

Prokuroria e shtetit, përmes një njoftimi në faqen zyrtare kërkon 141 praktikantë, si praktikantë vullnetarë, për kohën prej një viti pa pagesë.

Kriteri është posedimi i diplomës së Fakultetit Juridik, të kenë njohuri të procedurave penale, aftësi për kryetjen e hulumtimeve ligjore, etj.

Kandidatët do të përzgjidhen sipas kriterit të notës mesatare, përkatësisht do të pranohen kandidatët me notën më të lartë deri në plotësimin e kuotave të kërkuara nga prokuroria përkatëse.

Për më shumë informacione klikoni KËTU./Gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë