Loading…

Konjufca tregon pse u shkarkua shefi i AKI’së

  • 15/02/2017 | 12:53

Konjufca tregon pse u shkarkua shefi i AKI’së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca gjatë seancës së Kuvendit, ka folur rreth gjendjes aktuale të Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës.


Ai ka theksuar se shkarkimi i Agron Selimajt ka ardhur pas një auditimi nga Naim Ibrahimaj, i cili sipas Konjufcës i ka zbuluar dy gjëra të rrezikshme për AKI-në.

“Naim Ibrahimaj është një zyrtar i rëndësishëm dhe shumë profesional. Ai ka zbuluar se në AKI janë keqpërdorur 246 mijë euro, kurse keqpërdorimi i dytë është se janë punësuar tetë persona pa asnjë test dhe pa konkurs. Kur e shohin çka ka ndodhur në AKI, vendoset të shkarkohet Agron Selimaj dhe auditori, Naim Ibrahimaj”, u shpreh deputeti Glauk Konjufca në foltoren e Kuvendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë