Loading…

Konjufca: Thaçi po i mban fshehtë takimet me Vucicin për dy arsye

  • 08/11/2018 | 13:59

Konjufca: Thaçi po i mban fshehtë takimet me Vucicin për dy arsye

Shefi i Grupit Parlamentar i VV’së, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka komentuar takimin e sotëm mes presidentit Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vucicit në Bruksel.


Sipas Konjufcës takimet e llojit të tillë po bëhen të ditura vetëm një ditë para se të mbahen, për arsye që sipas tij të mos ketë ndonjë reagim nga opozita, apo edhe nga vetë qytetarët, transmeton gazetametro.net.

‘Po duket që marrëveshja është fare pranë mes dy presidentëve, për të mos prodhuar reagime legjitime andaj po mbahen të fshehtas’, ka thënë Konjufca.

‘Ne mendojmë se presidenti jonë po shkon pa mandat parlamentar në takim me Vucicin’ ka shtuar ai./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë