Loading…

Konjufca ‘ndan’ drejtësi mes ministres dhe Ganimete Musliut, zgjedh t’ia japë fjalën deputetes së PDK’së

  • 03/06/2021 | 13:26

Konjufca ‘ndan’ drejtësi mes ministres dhe Ganimete Musliut, zgjedh t’ia japë fjalën deputetes së PDK’së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ia ka dhënë fjalën deputetes së PDK-së, Ganimete Musliut, për t’i replikuar ministres së Arsimit, Arbërie Nagavcit, ani se kjo e fundit nuk ia përmendi emrin gjatë fjalës së saj


Kryekuvendari Konjufca i tha Musliut se ministrja Nagavci nuk ia përmendi emrin, megjithatë ia lejoi deputetes PDK-së fjalën në Kuvend.

“Ganimete, ministrja po pretendon se s’ta ka përmend fjalimin, tip o pretendon që ta ka përmend, unë du me ta dhënë fjalën masi po thu qashtu”, deklaroi Konjufca.

Ndryshe, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca njihet për shakatë e tij në seancat e Kuvendit të Kosovës, ndërmjet fjalimeve të deputetëve dhe ministrave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]metro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë