Loading…

Konjufca lë fajtor Qeverinë për murin

  • 23/12/2016 | 18:42

Konjufca lë fajtor Qeverinë për murin

Shef i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes Glauk Konjufca, duke folur për murin në Veri në seancën e Kuvendit thotë se krejt ata që sot janë në pushtet i kanë kontribuar ndërtimit  të atij muri dhe ndarjes së Mitrovicës.


Konjufca tha se mbi këtë veprimtari ilegale po flejnë disa politika zyrtare e që Mitrovicën po e ndajnë në dy komuna.

“Kur u vendos barrikadaa në veri atje nuk dolën disa banditë të tregojnë për këto barrikada por doli Goran Rakiq dhe tha se ai ka vendos barrikadën mbi urë. Rakiq nuk është bandit ilegal por është i pajisur me pushtet lokal zyrtar të Republikës se Kosovës që ju vet si koalicion mazhoritar e keni votuar. Kush e shndërroj barrikdën në shesh të betonum. Këtë e bëri Goran Rakiq e tash kur ai shesh u shndërrua në mur kush doli e tha se s’do të rrënohet, pra ishte Rakiq që ju vet e keni kriju si komunë”, tha Konjufca./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë