Loading…

Konjufca: Ishte e pamundur t’i bashkonim partitë shqiptare në Maqedoni

  • 15/06/2017 | 22:26

Konjufca: Ishte e pamundur t’i bashkonim partitë shqiptare në Maqedoni

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka qenë i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat-M, ku ka folur për situatën politike në Maqedoni.


Ai tha se me partitë politike shqiptare ka pasur takime edhe para zgjedhjeve të 11 dhjetorit edhe pas zgjedhjeve, por sipas tij, ka qenë e pamundur të bashkohen.

“Kemi pasur takime me Ahmetin, Kasamin dhe Selën dhe arsyet që ata kanë treguar për të mos u bashkuar nuk kanë arritur të më bindin se janë esenciale. Por edhe tani që kanë arsyet nuk po arrijnë të më bindin për të mos u bashkuar”, tha mes tjerash Konjufca.

Ai tha se ideja e Vetëvendosjes ka qenë që gjitha partitë shqiptare të jenë ose në qeveri ose opozitë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë