Loading…

Kongresmeni Palazzo: Në Kosovë çdo amerikan ndihet si në shtëpinë e vet

  • 02/02/2018 | 14:49

Kongresmeni Palazzo: Në Kosovë çdo amerikan ndihet si në shtëpinë e vet

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur në një takim pune në ambientet e Ministrisë së Jashtme, Kongresmenin amerikan, Steven Palazzo, i cili ishte i shoqëruar edhe nga përfaqësues të Ambasadës amerikane në Prishtinë.


“Ne, i jemi mirënjohës për gjithë jetën SHBA-ve”, i ka thënë Pacolli, Kongresmenit amerikan Palazzo, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë

“Në këto 10 vjet jetë të pavarur, ne po përpiqemi të ndërtojmë një shoqëri të civilizuar dhe po ecim para, megjithëse kemi bërë dhe gabime”, ka vazhduar kreu i diplomacisë kosovare.

Nga ana e tij, Kongresmeni, Palazzo, është falënderuar për mikpritjen e popullit të Kosovës, “vend në të cilin çdo amerikan ndihet si në shtëpinë e vet”.

“Gjatë bisedës së ngrohtë dhe miqësore, ministri Pacolli e njohu bashkëbiseduesin me përpjekjet e tij për të rritur njohjet e Kosovës anembanë globit, aktivitet në të cilin ka gjithmonë bashkëpunimin dhe mbështetjen e SHBA-ve”, theksohet në komunkatë.

Duke i treguar për përshtypjet nga vizita e në shtetin e Ajovas (Ioëa) në ShBA, ministri Pacolli kërkoi vendosjen e kontakteve të Kosovës me shtetin e Misisipit, zonën elektorale të Kongresmenit, shtet ky i njohur për traditën bujqësore. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë