Loading…

Kongresmenët amerikanë letër Pompeos: Ndihmoni Serbinë për Kosovën

  • 01/11/2018 | 14:13

Kongresmenët amerikanë letër Pompeos: Ndihmoni Serbinë për Kosovën

Disa kongesmenë amerikanë i kanë dërguar një letër Sekretarit amerikan të SHBA’së, Mike Pompeo, në lidhje me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.


Tetë kongresmenë i kanë dërguar letër Mike Pompeos nëpërmjet të cilës ata kanë një kërkesë në lidhje me marrëdhëniet Kosovë-Serbi, transmeton gazetametro.net

Ata i kanë kërkuar Pompeos që të ndihmojë Serbinë në arritjen e paqes me Kosovën.

Ata kanë shkruar se një lëvizje e tillë do të ishte veprim i duhur diplomatik që do të dëshmonte interesimin e SHBA’së për një paqe transatlantike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë