Loading…

Kongresistët amerikanë vazhdojnë vizitën në Kosovë

  • 19/02/2017 | 08:44

Kongresistët amerikanë vazhdojnë vizitën në Kosovë

Delegacioni i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vazhdon vizitën në Kosovë, ku sot do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli


Delegacioni amerikan udhëhiqet nga kongresisti Peter Roskam, ndërsa në vizitë janë edhe kongresisti në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Demokraci, David Price, kongresisti Adrian Smith dhe kongresisti Gerry Connolly.

Delegacioni amerikan dje e ka zhvilluar takim me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë