Loading…

‘Kongoja s’e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës’

  • 19/05/2019 | 13:35

‘Kongoja s’e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës’

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Kongo është takuar me presidentin e këtij vendi Félix Tshisekedi, përcjell FoNet, transmeton Gazeta Metro.


Ai, sipas Daçiqit, “edhe një herë ka theksuar se Kongoja nuk do ta ndryshojë qëndrimin lidhur me integritetin territorial dhe me çështjen e Kosovës.

Kongoja s’e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës.

Ministri i Punëve të Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli gjatë këtij muaji ka paralajmëruar se njohja nga Kongoja do të ndodhë së shpejti. /koha.net.

Daçiqi ka përfunduar se Serbia është shumë mirënjohëse ndaj Kongos që e përkrah integritetin territorial të Serbisë deh që nuk e njeh Kosovën. /gazetametro.met

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë