Loading…

Konfiskohen mbi 200 kg mariuhanë, arrestohen 5 persona

  • 21/12/2016 | 15:47

Konfiskohen mbi 200 kg mariuhanë, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës, gjatë një aksioni ka konfiskuar 243 kg substancë narkotike, marihuanë dhe kanë arrestuar pesë persona të dyshuar.

Policia e Kosovës, sot mbajti konferencë për të preznatuar rezultatet e operacionit në bashkëpunim me Doganën e Kosovës.

Ky operacion ka filluar më 16 dhjetor menjëherë pas marrjes së infomacioneve fillestare.

Sipas Bahri Shalës nga Policia, të dyshuarit drogën kanë pasur për qëllim ta drejtojnë ka perëndimi konkretisht për në Zvicër.

Operacioni  është zhvilluar në pikën kufitare të Dheu i Bardhë, dhe me vendim të prokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjilanit, të arrestuarve u janë shqiptuar masat e ndalimit./gazetametro.net/

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë