Loading…

Konfirmohet trajneri i Trepçës për sezonin e ri

  • 27/09/2020 | 20:04

Konfirmohet trajneri i Trepçës për sezonin e ri

Trajneri kroat, Neven Plantak, ka konfirmuar se do jetë në krye të shtabit teknik te Trepça edhe për sezonin e ri të garave, transmeton Gazeta Metro.


Trajneri i njohur për tifozët e basketbollit në Kosovë në një prononcim për ‘AsistiOnline’ ka konfirmuar se ka vazhduar kontratën me skuadrën mitrovicase edhe për sezonin e ri.

“Po me Trepçën jemi pajtuar për vazhdim kontrate dhe besoj që do na ecën mbarë. Do nisim përgatitjet që të sigurojmë fillimisht mbetjen në elitë dhe më pastaj do vazhdojmë tutje” – ka deklaruar Plantak.

(Nevan Plantak / KB Trepça).

Ndryshe, KB Trepça mbetjen në Superligën e Kosovës do e kërkoj përmes ‘play-out’-it ku do takohet me AS Prishtinën. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë