Loading…

Konfirmohet shkarkimi i trajnerit të gjigantit italian

  • 24/05/2021 | 09:10

Konfirmohet shkarkimi i trajnerit të gjigantit italian

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis ka njoftuar për largimin e Gennaro Gattusos pasi nuk arriti të siguronte një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.


Klubi ka qenë nën një heshtje mediatike për muaj me radhë, kështu që askush nuk foli për mediat pas barazimit të tyre 1-1 me Hellas Veronan, përcjell KosovaPress.

Një fitore eventuale të dielën do të garantonte një përfundim në top katër,shen e Serie-A por ai vend në fund i takoi Juventusit.

“I dashur Rino, unë jam i lumtur që kam kaluar dy sezonet e fundit me ty,” shkroi De Laurentiis në Twitter.

“Duke ju falënderuar për punën e bërë, ju uroj suksese kudo që të shkoni. Unë gjithashtu i dërgoj një përqafim gruas dhe fëmijëve tuaj. Aurelio De Laurentiis. ”

Raporti midis të dyve ishte i ftohtë dhe Gattuso pritej të largohej edhe nëse Napoli do të ishte kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë