Loading…

Zyrtare: Lladrovci kandidat i PDK-së për Drenasin

  • 08/11/2016 | 18:49

Zyrtare: Lladrovci kandidat i PDK-së për Drenasin

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Drenas, ka caktuar kandidatin e saj për kryetar komune, për zgjedhjet e jashtëzakonshme komunale që do të mbahen më 4 dhjetor 2016.

Sot, pas diskutimeve në Kryesinë e Degës në Drenas, ku i pranishëm ishte edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, u vendos që kandidat për kryetar të Drenasit të jetë Ramiz Lladrovci.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit, vijnë pas dënimit me tre vjet burg për krime të luftës të kryetarit të deritanishëm Nexhat Demaku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë