Loading…

Konfirmohet për herë të parë nga Barcelona: Jemi në kontakt me Lionel Messin

  • 31/03/2023 | 14:50

Konfirmohet për herë të parë nga Barcelona: Jemi në kontakt me Lionel Messin

Zëvendëspresidenti i Barcelonës Rafa Yuste ka konfirmuar për herë të parë se klubi është në kontakt me Lionel Messi për një rikthim të mundshëm në ‘Camp Nou’ këtë verë, transmeton Gazeta Metro.


E ardhmja e Messit muajt e fundit është diskutuar mjaft shumë, pasi sulmuesit argjentinas do t’i skadojë në fund të këtij sezonit kontrata me Paris Saint-Germain.

Mediat e huaja kanë raportuar se katalunasit do të përpiqen të rikthejnë Messin në shtëpi gjatë verës, gjersa një rikthim të tij e dëshiron edhe zëvendëspresidenti i Barçës.

”Do të doja që Leo Messi të kthehet. Çdo histori e bukur ka nevojë për fund të bukur. Ne jemi kontakt me të dhe ai e di se sa shumë duam që ai të kthehet. Fati do të vendos nëse do ta shohim sërish te Barcelona,” tha ai në një konferencë për shtyp.

35-vjeçari u largua me lot nga Barcelona në vitin 2021 dhe nënshkroi një kontratë dyvjeçare me PSG e cila skadon më 30 qershor.

Argjentinasi deri më tani ka hezituar të përdorë opsionin e një viti shtesë në ‘Parc des Princes’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë