Loading…

Konfirmohet: Kryetarja e Gjykatës Speciale anulon vizitën e 4 korrikut në Kosovë

  • 29/06/2022 | 14:25

Konfirmohet: Kryetarja e Gjykatës Speciale anulon vizitën e 4 korrikut në Kosovë

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, e ka anuluar vizitën e saj në Kosovë të planifikuar për ta realizuar gjatë muajit korrik.


Kështu është njoftuar zyrtarisht në faqen e Gjykatës Speciale, duke thënë se ngjarja do të mbahet vetëm “online” më 4 korrik.

Derisa kanë thënë se Trendafilova do të udhëtojë për në Kosovë edhe fizikisht pas periudhës së verës.

Trenadilova, sipas njoftimit të ditëve më parë ishte planifikuar të mbante takim me përfaqësues të shoqërisë civile në Gjilan, ku do të fliste për punën e mandatit, punës dhe zhvillimeve aktuale në Dhomat e Specializuara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë