Loading…

Koncert recital i korit ‘Halit Kasapolli’ në Prishtinë

  • 09/05/2017 | 17:05

Koncert recital i korit ‘Halit Kasapolli’ në Prishtinë

Recitali i korit të shkollës së mesme të muzikës “Halit Kasapolli” do të mbahet në Prishtinë me 11 maj.


Ky recital vjen nën dirigjimin e Memli Kelmendit. Në këtë koncert do të interpretohen vepra të artistëve të mëdhenj të huaj dhe vendor.

Recitali i korit të shkollës së mesme të muzikës ‘Halit Kasapolli’ do të mbahet në Prishtinë me 11 maj ditë e enjte në ora 20:00 në Kishën Katolike ‘Shën Ndou’. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë