Loading…

Komuna paralajmëron dënime për parkimin e veturave para kontejnerëve

  • 03/05/2018 | 15:51

Komuna paralajmëron dënime për parkimin e veturave para kontejnerëve

Komuna e Prishtinës ka nisur rregullimin e hapësirave ku vendosen kontejnerët e mbeturinave.


“Të gjitha do të duken njësoj. Në këtë formë evitojmë edhe lëvizjen e kontejnerëve në pika të ndryshme brenda rrugëve, që shpesh i kanë dhënë pamje të shëmtuar kryeqytetit.”thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës.

Komuna kërkon nga qytetarët që të mos parkojnë makinat pranë këtyre hapësirave, për shkak se e pengojnë kompaninë për mbledhjen e mbeturinave.

Komuna ka paralajmëruar gjoba për ata që parkojnë pranë kontejnerëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë