Loading…

Komuna fillon punët për parkun dhe ndërtimin e 4 rrugëve në Gjakovë

  • 05/04/2018 | 17:14

Komuna fillon punët për parkun dhe ndërtimin e 4 rrugëve në Gjakovë

Në Gjakovë ka nisur ndërtimi i katër rrugëve dhe parkut të qytetit.


Punimet kanë nisur në parkun e qytetit të Gjakovës, ndërsa ato, sipas një njoftimi komunal i ka inspektuar kryetari Ardian Gjini.

“Sot u japim fund dilemave që këtu do të ndërtohet. Në këtë vend ku investimet munguan, nga sot fillon një frymë e re. Ky park për nga rëndësia është i madh, por vlera monetare e tij është modeste tha Gjini.

Gjithashtu gjatë ditës së sotme kanë filluar punimet në Rrugën “Petro Nini Luarasi” vlera e së cilave kap shumën prej 85,000.00 euro.

Ky aks rrugor që lidhet me rrugën te ngrohtorja e re përfundon gjatë këtij viti.

Sipas komunikatës, gatë vitit vijues do të fillojnë edhe punimet në autostradën Gjakovë-Prizren. Kjo rrugë gjithashtu gjatë periudhës së punimeve në autostradë do të shërbejë edhe si rrugë transite.

Ka nisur edeh rregullimi i rrugëve në fshatrat Novosellë e Epërme dhe Doblibare, të cilat kapin vlerën totale 600.000 euro si tërësi.

Këto rrugë kanë gjatësi 5.5 kilometra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë